ثبت نام

slang چیست؟

slang چیست؟

درباره عبارات عامیانه (slang)

زبان عامیانه نوعی زبان است که از کلمات و عبارات تشکیل شده است:

  • بسیار غیررسمی در نظر گرفته می شود.
  • در گفتار رایج تر از نوشتن است.
  • به طور معمول به یک متن یا گروه خاص از افراد محدود می شود.

slang
زبان عامیانه ممکن است همه چیز برای همه مردم باشد. به گفته شاعر آمریكایی ، كارل سندبورگ (۱۸۷۸-۱۹۶۷) ، زبان عامیانه(slang)  “زبانی است كه كت خود را می گیرد ، روی دستانش تف می‌اندازد- و به سركار خود می رود.” در فرهنگ لغت مختصر آکسفورد آمده است: “کلمات ، عبارات و کاربردهایی که بسیار غیررسمی در نظر گرفته می شوند و غالباً به متن‌های خاص محدود می‌شوند یا برای یک حرفه ، کلاس و غیره مشخص هستند (زبان عامیانه مسابقه ؛ زبان عامیانه دانش آموز).”

مشکل فراگیران زبان انگلیسی این است که بدانند از چه زمانی از زبان عامیانه(slang)  استفاده کنند. چه موقعی از آن استفاده نکنند. بسیاری از افراد زبانعامیانه(slang) را محکوم می‌کنند. اما در حقیقت همه ما از آن استفاده می‌کنیم. ترفند این است که از slang در جای مناسب استفاده کنیم. برای یادگیرنده ، شاید اولین چیزی که باید به خاطر بسپارد این است که زبان عامیانه (slang) به طور معمول در گفتار استفاده می‌شود ، نه در نوشتار. نکته دوم این است که شما ممکن است بخواهید زبان عامیانه (slang) را یاد بگیرید تا بتوانید هنگام شنیدن آن را درک کنید اما لزوماً از آن استفاده نکنید.

منشاء کلمه “عامیانه” (slang) ناشناخته است.

انواع زبان عامیانه (slang)

زبان عامیانه (slang Offensive)توهین‌آمیز Offensive slang

این کلمات باید با احتیاط استفاده شوند. اگرچه آنها به خصوص “گرم” hot نیستند ، اما می توانند برای شخصی که به آنها گفته شده توهین کند. به عنوان مثال ، اگر کسی را “airhead” “سربه هوا” بنامید ، ممکن است به کسی توهین شود هرچند کسی گوش کند شوکه نمی‌شود.

زبان عامیانه مبتذل  Vulgar salang Vulgar slang

کلمات عامیانه مبتذل باید با احتیاط فراوان استفاده شوند. به طور کلی توصیه می کنیم گویندگان غیر بومی از این زبان استفاده نکنند. در صورت استفاده نامناسب ، می توانید به راحتی هم شخصی را که با او صحبت می کنید  و هم کسی که به آن گوش می دهد ناراحت و عصبانی کنید.

زبان عامیانه تابو Taboo Slang Taboo slang

به طور کلی ، کلمات تابو تکان دهنده ترین در زبان هستند و باید از آنها اجتناب کرد. توصیه می کنیم گویندگان غیر بومی از این زبان استفاده نکنند. مانند زبان عامیانه مبتذل ، به راحتی می توانید هم شخصی را که با او صحبت می کنید ناراحت کنید و هم کسی که گوش می دهد. با نتایج غیرقابل پیش بینی می توانید باعث نارضایتی و عصبانیت شدید شوید.

ترجمه: سرور محمدی

منبع: https://www.englishclub.com/ref/Slang/

مطلب مرتبط: https://www.bayan-acd.com/infinitive-چیست؟/

1 دیدگاه

به گفتگو بپوندید و نظر خود را به ما بگویید.

شمارشگر (Quantifier) چیست؟ – آکادمی زبان بیانپاسخ
دسامبر 5, 2019 در 8:35 ب.ظ

[…] https://www.bayan-acd.com/slang-چیست؟/ […]

نظری دهید